Historie sboru

Historie

Sbor byl založen 26.května roku 1877.Hasičská myšlenka začala už roku 1853,kdy vznikl v obci větší požár,na základě kterého byly obcí zakoupeny 2 džberové stříkačky.

Po zjištění,že tyto stříkačky k hašení většího požáru nemohou vyhovět,byla roku 1875 zakoupena čtyřkolá stříkačka se savým ústrojím-patent Hubert - Karlín.V roce 1877 byl podle návrhu učitele Josefa Hořejšího,který hasičskou myšlenku znal ze svého rodiště ze Slaného,založen hasičský sbor.Následovaly doby slávy i doby stagnece,jak se dozvídáme z hisorických materiálů sboru.

Dnes počet členů sboru kolísá mezi počtem 70 až 80,k dispozici máme vozidlo CAS 25 ("ERIK"), stříkačku PS 12 a k tomu odpovídající množství hadicového materiálu a základního vybavení.Sbor se prvidelně zůčastňuje prvních kol požárního sportu,vyjíždí k požárům v katastru obce Líšnice a pořádá kulturní akce,jako např.dětské dny,pálení čarodějnic,stavění máje,mikulášské nadílky a další příležitostní akce.